Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality

Strakoničtí protiletadlovci pilovali v Doupovských horách taktické činnosti

Publikováno: 18.6.2018 Autor: Jana Samcová

Na nácvik aktivace úkolového uskupení pozemní protivzdušné obrany ze začátku června navázalo minulý týden ve vojenském újezdu Hradiště na Karlovarsku operačně taktické cvičení.

Vojáci na cvičení Tobruq Legacy rozvíjeli interoperabilitu

Publikováno: 14.6.2018 Autor: Jana Samcová

Za účasti téměř tisícovky vojáků z devatenácti států končí v těchto dnech na území Maďarska a Slovenska mezinárodní cvičení Tobruq Legacy 2018. Do společného výcviku jednotek pozemní protivzdušné obrany se zapojili také čeští vojáci, převážně z 25.

Úkolové uskupení pozemní protivzdušné obrany se cvičně připravovalo na odjezd do operace

Publikováno: 11.6.2018 Autor: Jana Samcová

Úkolové uskupení pozemní protivzdušné obrany drží od začátku letošního roku tříletou hotovost v Silách rychlé reakce NATO s tím, že v příštím roce bude zařazeno do nejvyšší hotovosti Sil velmi rychlé reakce NATO.

Vyzkoušej si být vojákem na 25 hodin!

Publikováno: 6.6.2018 Autor: Jana Samcová

Jedinečnou možnost vyzkoušet si být vojákem na 25 hodin, nabízí vojenský útvar ve Strakonicích. Ve dnech 31. srpna až 1. září 2018 organizuje akci s názvem "25 hodin s 25. protiletadlovým raketovým plukem".

Více než stovku cílů cvičně sestřelili strakoničtí vojáci během přípravy na bojové střelby

Publikováno: 24.5.2018 Autor: Jana Samcová

Strakoničtí vojáci se připravují na bojové střelby z protiletadlových raketových kompletů. Osádky bojových vozidel S-10M2D proto v posledních dvou týdnech absolvovaly ve spolupráci s kolegy z 252.

Stránky

Nahoru