Vítejte na stránkách strakonického pluku "Tobruckého"

Sestřelit nepřátelský letoun i velet jednotkám. Nejen to trénují strakoničtí vojáci do mise

Publikováno: 9.10.2021 Autor: Jana Samcová

Střelba z raketových kompletů, reakce na incidenty, ale i prověření schopnosti štábu velet jednotkám – to vše zahrnovalo cvičení strakonických protiletadlovců, jež se uskutečnilo začátkem října v Boleticích na Českokrumlovsku.

Murph Challenge: Čeští protiletadlovci obstáli v extrémním workoutu

Publikováno: 8.10.2021 Autor: Jana Samcová

První říjnový víkend se na litevské vojenské základně v Rukle, vyhrazené pro Alianční misi předsunuté přítomnosti (eFP), nesl ve znamení závodu na počest příslušníka speciálních sil námořnictva armády USA Michaela P. Murphyho.

Moderní raketový systém SPYDER nahradí zastaralý KUB

Publikováno: 6.10.2021 Autor: Jana Samcová

Armáda ČR získá do své výzbroje protiletadlový raketový systém SPYDER. Potvrzuje to mezivládní česko-izraelská smlouva, jež byla 5. října podepsána na Ministerstvu obrany.

Pozemní protivzdušnou raketovou obranu zajistí izraelský systém SPYDER

Publikováno: 5.10.2021 Autor: Jana Samcová

V úterý 5. října 2021 byla na Ministerstvu obrany podepsána česko-izraelská mezivládní dohoda o pořízení nového raketového systému pozemní protivzdušné obrany SPYDER.

Poprvé cvičili společně: Strakoničtí profíci a vojáci v záloze bránili letiště před leteckými útoky i demonstranty

Publikováno: 25.9.2021 Autor: Jana Samcová

Poklidná demonstrace se vyostřuje. Aktivisté házejí kameny a zápalné láhve. Poblíž bojového vozidla s raketami začíná hořet. Zásah vojáků je rychlý. Zatímco jeden hasí oheň, druzí zajišťují demonstranty.

Průzkumný letoun neměl šanci. Zamaskované protiletadlovce nenašel

Publikováno: 20.9.2021 Autor: Jana Samcová

Jak důležité je maskování pro jednotku pozemní protivzdušné obrany, ukázalo v uplynulých dvou týdnech cvičení strakonických vojáků. V jihočeských Boleticích se zdokonalovali v boji se vzdušným protivníkem.

Bobřík mlčení v Litvě: Češi se zúčastnili tradiční soutěže o nejlepší pěchotní jednotku

Publikováno: 2.9.2021 Autor: Jana Samcová

Dokázali byste roztlačit skoro třítunový kanón, zdolat 60 kilometrů v plné polní a odolat všem útokům nepřítele? Vojáci ze Strakonic, kteří jsou nyní na alianční misi eFP, si to během soutěže o nejlepší pěchotní jednotku litevských pozemních sil vyzkoušeli.

Vojáci zachraňovali tonoucího v divoké vodě. Naštěstí jen cvičně

Publikováno: 31.8.2021 Autor: Jana Samcová

Záchrana tonoucího, převrácená loď, povodně – při těchto situacích vojáci mockrát zasahovali. Zachraňovali lidské životy a odvraceli škody na majetku. Pomáhat mohli i díky poznatkům, které získali při speciálním výcviku vojenského plavání.

Po cvičení jsem vyždímaný jako hadr. Přesto se na každý výcvik těším, říká strakonický záložník

Publikováno: 25.8.2021 Autor: Jana Samcová

Jednotka se přesouvá na určené místo. Najednou se ozývá střelba. „Kontakt, nepřítel na třetí hodině!“ křičí velitel jednotky. Vojáci zaléhají na zem a opětují palbu. Po krátké přestřelce je protivník zneškodněn.

Strakonický útvar pořádá pro děti vojáků příměstské tábory. Zaměstnaní rodiče tento benefit vítají

Publikováno: 16.8.2021 Autor: Jana Samcová

Prohlídka armádního vrtulníku a vojenské techniky, sjíždění řeky na raftech nebo noční stezka odvahy – to vše zažily děti na příměstském táboře, který v červenci a srpnu zorganizoval 25. protiletadlový raketový pluk ve Strakonicích.

Strakoničtí vojáci zamířili do Litvy. Nasazení v zahraniční operaci bude zkouškou i pro jejich blízké

Publikováno: 21.7.2021 Autor: Jana Samcová

Přelomový okamžik pro české vojsko pozemní protivzdušné obrany je tady! Strakonický 25. protiletadlový raketový pluk historicky poprvé vyčleňuje samostatné úkolové uskupení do zahraniční operace.

Ze Strakonic až na velitelství NATO: Čeští vojáci stáli u zrodu největšího aliančního cvičení protivzdušné obrany

Publikováno: 13.7.2021 Autor: Jana Samcová

Když v roce 2014 začali čeští a slovenští vojáci plánovat společné cvičení, ani ve snu by je nenapadlo, že o pár let později se z něj stane největší cvičení jednotek pozemní protivzdušné obrany v rámci NATO, které bude řídit alianční velitelství vzdušných sil ...

Prezident republiky Miloš Zeman propůjčil strakonickým vojákům bojový prapor a čestné názvy

Publikováno: 5.7.2021 Autor: Jana Samcová

Bojový prapor patří k nejvýznamnějším vojenským symbolům. Pyšní se jím strakonický 25. protiletadlový raketový pluk a oba jeho protiletadlové oddíly. Teď se konečně dočkali i vojáci z praporu podpory.

Nepřátelský dron zničen! Nové raketové komplety sestřelí i bezpilotní prostředky

Publikováno: 4.7.2021 Autor: Jana Samcová

Doupovské hory zažily tento týden významnou premiéru. Poprvé od zavedení do výzbroje Armády ČR zde proběhly zkušební střelby z protiletadlového systému RBS-70NG.

Nahoru