Home page > Aktuality

Aktuality

Bobřík mlčení v Litvě: Češi se zúčastnili tradiční soutěže o nejlepší pěchotní jednotku

Publikováno: 2.9.2021 Autor: Jana Samcová

Dokázali byste roztlačit skoro třítunový kanón, zdolat 60 kilometrů v plné polní a odolat všem útokům nepřítele? Vojáci ze Strakonic, kteří jsou nyní na alianční misi eFP, si to během soutěže o nejlepší pěchotní jednotku litevských pozemních sil vyzkoušeli.

Vojáci zachraňovali tonoucího v divoké vodě. Naštěstí jen cvičně

Publikováno: 31.8.2021 Autor: Jana Samcová

Záchrana tonoucího, převrácená loď, povodně – při těchto situacích vojáci mockrát zasahovali. Zachraňovali lidské životy a odvraceli škody na majetku. Pomáhat mohli i díky poznatkům, které získali při speciálním výcviku vojenského plavání.

Po cvičení jsem vyždímaný jako hadr. Přesto se na každý výcvik těším, říká strakonický záložník

Publikováno: 25.8.2021 Autor: Jana Samcová

Jednotka se přesouvá na určené místo. Najednou se ozývá střelba. „Kontakt, nepřítel na třetí hodině!“ křičí velitel jednotky. Vojáci zaléhají na zem a opětují palbu. Po krátké přestřelce je protivník zneškodněn.

Strakonický útvar pořádá pro děti vojáků příměstské tábory. Zaměstnaní rodiče tento benefit vítají

Publikováno: 16.8.2021 Autor: Jana Samcová

Prohlídka armádního vrtulníku a vojenské techniky, sjíždění řeky na raftech nebo noční stezka odvahy – to vše zažily děti na příměstském táboře, který v červenci a srpnu zorganizoval 25. protiletadlový raketový pluk ve Strakonicích.

Strakoničtí vojáci zamířili do Litvy. Nasazení v zahraniční operaci bude zkouškou i pro jejich blízké

Publikováno: 21.7.2021 Autor: Jana Samcová

Přelomový okamžik pro české vojsko pozemní protivzdušné obrany je tady! Strakonický 25. protiletadlový raketový pluk historicky poprvé vyčleňuje samostatné úkolové uskupení do zahraniční operace.

Stránky

Nahoru