Home page > Aktuality > Aktuality

Aktuality

První střelby strakonických vojáků na misi v Litvě: Z protiletadlových kompletů vypálili salvu raket

Publikováno: 25.11.2021 Autor: Jana Samcová

Strakoničtí vojáci absolvovali střelby z protiletadlových raketových kompletů RBS-70. Spojené byly hned se třemi unikátními premiérami.

Čeští vojáci v Litvě přispěli na léčbu nemocného chlapce

Publikováno: 19.11.2021 Autor: Jana Samcová

Honzík byl do dvou let zcela zdravé a šťastné dítě. Pak ale přišla nehoda, která změnila život jemu i celé jeho rodině. Osud chlapce, jenž se málem utopil, není lhostejný českým vojákům, kteří aktuálně působí v Litvě v rámci alianční mise předsunuté přítomnosti.

Strakoničtí vojáci v Litvě pomáhají: Darovali krev, která může zachránit život

Publikováno: 19.11.2021 Autor: Jana Samcová

Vojáci v alianční misi předsunuté přítomnosti (eFP – enhanced Forward Presence) minulý týden ukázali, že ani uprostřed každodenních úkolů nezapomínají na pomoc druhým. Během jednoho dne darovalo krev 135 vojáků, třetina z toho byli Češi.

Oheň hoří i na vodě. Nevěříte? Strakoničtí vojáci vás o tom přesvědčí

Publikováno: 15.11.2021 Autor: Jana Samcová

Strakoničtí vojáci již čtvrtým měsícem působí v Litvě v rámci alianční mise předsunuté přítomnosti. Kromě ochrany vzdušného prostoru, která je jejich hlavním úkolem, procvičují i další dovednosti. Před pár dny si například oživili základy přežití.

Strakonické oslavy Dne veteránů zpestřil historický kanon

Publikováno: 12.11.2021 Autor: Jana Samcová

Legendární kanon z druhé světové války dominoval letošním oslavám Dne válečných veteránů ve Strakonicích. Vojáci jej veřejnosti představili během slavnostního vzpomínkového aktu, který se uskutečnil ve čtvrtek 11. listopadu u památníku Na Dubovci.

Stránky

Nahoru